درباره ما

اگر در مورد شغلمان بپرسید، پاسخ این است: ما زندگینامه می‌نویسیم، به تجربیات، داستان‌ها و خاطرات شما گوش می‌کنیم و آنها را در قالب یک کتاب ثبت می‌کنیم. بسیاری از کتاب‌های زندگینامه با همین روش نوشته شده‌اند. طبیعتاً کسی از شما که سال‌ها شغل دیگری داشته‌اید انتظار نخواهد داشت ناگهان نویسنده شوید و کتاب خود را بنویسید. این کار افرادی است که شب و روز با کلمات سر و کله می‌زنند و نویسندگی را به عنوان شغل تمام‌وقت خود انتخاب کرده‌اند.

زندگینامه‌ها ماده خام بسیاری از رمان‌ها، فیلم‌ها و آثار هنری هستند. طبق آمار، بیوگرافی‌ها حدود ۲۵درصد کل کتاب‌ها را شامل می‌شوند، با این حال بسیاری از کتاب‌های دیگر نیز کم و بیش از زندگی‌های واقعی الهام گرفته شده‌اند. همچنین بین انواع ژانرهای فیلم، فیلم‌هایی که بر اساس داستان واقعی بوده‌اند موفقیت بیشتری کسب کرده‌اند. علاوه بر این خاطرات شما یک خلاء بزرگ را در تاریخ پر می‌کنند. نگاهی به یک دوره تاریخی خاص و نحوه زندگی آدم‌هایی از طبقه اجتماعی مشخص، به درک بیشتر بشر کمک کرده است. تمام اینها دلیلی بر این است که هر زندگی می‌تواند یک داستان خواندنی باشد، اگر به درستی روایت شود.

هسته گروه ما در سال ۹۲ شکل گرفت. الناز انصاری، روزنامه‌نگاری را پس از ۱۲ سال رها کرد تا شغل جدیدی را پایه‌گذاری کند: نوشتن از زبان دیگری. تا سال ۹۸، ده عنوان کتاب به صورت انفرادی یا با مشارکت نویسندگان و پژوهشگران دیگر تالیف شد. تیمی که امروز در گروه نویسندگان در سایه همراه شماست، متشکل از افراد ثابتی از نویسندگان، مترجمان، پژوهشگران، ویراستاران و شبکه گسترده‌ای از همکاران خارج از مجموعه است.

به جز زندگینامه، نوشتن تاریخچه کسب‌و‌کار، یادنامه، پادکست زندگینامه و تاریخچه خانوادگی جزو خدمات ما است. همه این آثار می‌توانند بدون ذکر نامی از ما، در هر رسانه‌ای که شما می‌خواهید، منتشر شود.

این شمایید؛ بهترین راوی زندگی‌هایی که آن را نفس‌به‌نفس زندگی کرده و این ماییم، نویسندگان در سایه که داستان زندگی شما را به یک چیز ماندگار تبدیل می‌کند. یک کتاب. یک زندگینامه.

Search